Karnozín EXTRA

AKCIA 2 + 1

Stres a karnozín

Cítite sa po náročnom dni vyčerpaní, unavení alebo máte zlú náladu?

Karnozin Extra je dôležitý antioxidant, ktorý koordinuje celkový stav organizmu.

Osloboďte celé telo od napätia, unavených nôh, búšenia srdca, bolestí hlavy… jednoduchým spôsobom – pravidelne užívajte Karnozin Extra.

Karnozín stabilizuje nervový systém, zlepšuje jeho fungovanie a zvyšuje energiu. Tento “antistresor” tiež zlepšuje pamäť a obnovuje činnosť mozgu. Vďaka svojim špecifickým zložkám (špeciálne vyrobeným pre Carnomed) je tento doplnok výživy tým správnym riešením pre každého, kto žije v neustálej fyzickej a psychickej záťaži, pre ľudí, ktorí musia čeliť náročným situáciám.

Pod pojmom stres sa rozumie reakcia na fyzický, psychologický, biologický, sociálny alebo chemický podnet, ktorý narúša normálny fyziologický stav. Stres je v našom živote prítomný každý deň. Pracovný tlak, stretnutia, rodinné problémy, finančné problémy, dovolenky, to všetko sú každodenné stresory. Nedostatok spánku, duševné choroby, únava z prepracovania, veľká dávka alkoholu… všetky tieto faktory pôsobia na organizmus ako dodatočná záťaž.

Keď sa telo nedokáže prispôsobiť a zvládnuť všetky vplyvy bez ohľadu na zdroj stresu, vedie to k zdravotným poruchám, ktoré majú rôzne prejavy. Symptómy môžu zahŕňať úzkosť, kolísanie hladiny cukru v krvi, depresiu, únavu, uzavretosť, vypadávanie vlasov, hormonálnu nerovnováhu, infekcie, poruchy trávenia, nespavosť, citlivosť na svetlo, zníženie telesnej teploty, zmeny nálad, problémy spôsobené s nadváhou. Stres vytvára voľné radikály, ktoré poškodzujú funkciu mitochondrií, čo zapríčiňuje zníženie schopnosti bunky produkovať energiu. Bez energie je kvalita nášho života výrazne nižšia, či už ide o fyzickú aktivitu, schopnosť uvažovania alebo trávenie jedla, všetko v živote súvisí s energiou, ktorú produkujú mitochondrie. Mnoho ľudí používa ako zdroj energie stimulátory, ako káva alebo cukor, ale ich účinok je zvyčajne krátkodobý a môže následne viesť k ešte výraznejšiemu vyčerpaniu.

Oxidačný stres v tele vytvára voľné radikály. Karnozín je antioxidant, ktorý stabilizuje a chráni bunkovú membránu. Mnohé antioxidanty (napríklad vitamíny C a E) chránia tkanivá, ale tieto antioxidanty majú malý účinok, ak je prvá obranná línia (bunková membrána) poškodená. Karnozín veľmi dobre reaguje so všetkými reaktívnymi formami kyslíka, čím bráni rozvoju oxidačného stresu. Karnozín pôsobí nie len preventívne – účinkuje aj v prípadoch, ak voľné radikály vytvárajú škodlivé zlúčeniny (ako sú peroxidy lipidov a ich sekundárne produkty) a tkanivá sú tak chránené pred škodlivými účinkami týchto látok. Vysoko reaktívnym konečným produktom peroxidácie lipidov je malondialdehyd (MDA). Keď MDA nie je zničený karnozínom, dochádza k poškodeniu lipidov, enzýmov a DNA. MDA hrá dôležitú úlohu aj pri vzniku aterosklerózy, zápalových a degeneratívnych procesov kĺbov, vzniku šedého zákalu a celkovo v procese starnutia. Zlúčením s MDA je karnozín obetovaný v prospech ochrany aminokyselín a bielkovín. Oxidačný stres a stresová trauma sa prejavujú znížením koncentrácie karnozínu, čo môže vysvetlovať vyššiu úmrtnosť starších ľudí po stresovej udalosti.

Preto stačí vedieť, že antioxidácia je kľúčom k udržaniu pevného zdravia, vitality a každodenného fungovania. Karnozin Extra vám určite pomôže.

Pridaj komentár
Shopping cart close