Karnozín EXTRA

AKCIA 2 + 1

Super antioxidant

Karnozín je často označovaný ako silný antioxidant. Voľné radikály sú atómy alebo skupiny atómov s nepárnym množstvom elektrónov a môžu vzniknúť, keď kyslík interaguje s určitými molekulami. Po vytvorení týchto vysoko reaktívnych radikálov začne reťazová reakcia. Hlavné nebezpečenstvo spočíva v poškodeniach, ktoré môžu vzniknúť pri reakcii s dôležitými bunkovými súčasťami, ako je DNA alebo bunková membrána. V prípade ak nastanú tieto poškodenia, bunky prestanú fungovať alebo uhynú. Pre zabránenie poškodeniu voľnými radikálmi ľudské telo používa obranný systém pomocou antioxidantov. Antioxidant je molekula dostatočne stabilná (silná) na to, aby použila elektrón na neutralizáciu voľného radikálu a tým zmenšila jeho schopnosť spôsobiť škody.

Látka karnozin je antioxidant, ktorý stabilizuje a chráni bunkovú membránu. Ako hydro-rýchly antioxidant zabraňuje peroxidácii lipidov v rámci buniek (dvojvrstvovej) membrány (Nagai, Suda, Kawasaki & Yamaguchi, 1990). Výživový doplnok Karnozin Extra chráni bunkovú stenu pred peroxidáciou lipidov v väčšej miere v porovnaní s samotným karnozínom. Okrem toho môže neutralizovať hydroxylové radikály a nitrozoradikály, o čom sa môžete dočítať v mnohých publikovaných článkoch.

Voľné radikály spôsobujú takzvaný oxidačný stres organizmu. Karnozín sa v zásade spája s reaktívnymi formami kyslíka (reaktívne kyslíkové druhy – ROS – voľné kyslíkové radikály) a bráni oxidačnému stresu. Karnozín pôsobí nielen ochranne – je aktívny aj v prípade, keď už sú škodlivé zložky vytvorené funkciou voľných radikálov, ako sú lipidové peroxidy a ich vedľajšie účinky. Týmto spôsobom sú tkanivá chránené pred "druhou vlnou" škodlivých účinkov týchto látok. Napríklad karnozín blokuje veľmi reaktívny výsledok lipidovej peroxidácie – malondialdehyd (MDA). MDA, ak nie je zneškodnený, môže spôsobiť poškodenie lipidov, enzýmov a DNA. Zohráva dôležitú úlohu pri vývoji aterosklerózy, zápalových a degeneratívnych zmien v kĺboch, šedivých zákaloch a všetkých procesoch starnutia. Karnozín deaktivuje MDA a tým chráni aminokyseliny v proteínovej molekule, kde sa tiež ničí. Karnozín je látka, ktorá chráni a predlžuje funkčný životný cyklus kľúčových stavebných jednotiek organizmu – bielkovín, DNA, lipidov, a oprávnene sa môže nazývať látkou pre dlhovekosť (Quinn, Boldyrev & Formazuyk, 1992; Yuneva, A. O., Kramarenko, G. G., Vetreshchak, Gallant & Boldyrev, 2002).

Objednať si Karnozín Extra za výhodnú cenu.

Odkazy: Nagai, K., Suda, T., Kawasaki, K., & Yamaguchi, Y. (1990). Effects of L-carnosine on blood cells and biomembrane. Nihon seirigaku zasshi. Journal of the Physiological Society of Japan, 52(10), 339-344.

Quinn, P. J., Boldyrev, A. A., & Formazuyk, V. E. (1992). Carnosine: its properties, functions, and potential therapeutic applications. Molecular aspects of Medicine, 13(5), 379-444.

Yuneva, A. O., Kramarenko, G. G., Vetreshchak, T. V., Gallant, S., & Boldyrev, A. A. (2002). Effect of carnosine on Drosophila melanogaster lifespan. Bulletin of experimental biology and medicine, 133(6), 559-561.

Shopping cart close